KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!!

ÖĞRENCİ DUYURUSU
1- 2017-2018 Öğretim yılı Bahar Dönemi Ders Seçimleri 29 Ocak – 02 Şubat 2018 tarihleri arasında internet üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Elektronik ortam dışında kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır.
2- Ders seçim işlemi için ayrılmış olan süre kesinlikle uzatılmayacaktır.
3- a) 2017 ÖSYS sonucunda Üniversitemiz Birinci Öğretim programlarına yeni kayıt yapan öğrencilerimiz ile öğrenim süresini aşmayan Birinci Öğretim öğrencilerimiz doğrudan Öğrenci Bilgi Sistemine girip ders seçimlerini yaparak kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirebilirler.
b) İkinci Öğretim ve Uzaktan Öğretim (yeni kayıt dahil) öğrencileri ile öğrenim süresini aşan Birinci Öğretim öğrencilerinin yukarıda belirtilen tarihler içinde kayıt yenileme işlemlerini yapabilmeleri için ilk önce öğrenci katkı payı veya öğrenim ücretini Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) herhangi bir şubesine elden veya elektronik ortamda yatırmaları gerekmektedir. (Eğer öğrenci katkı payı veya öğrenim ücretinizi sorunlular hesabına yatırmış iseniz, biriminiz öğrenci işleri bürosuna makbuzunuzu işletiniz.)
İnternetten Kayıt Yenileme İşlemi için:
a) İnternet’e bağlı herhangi bir bilgisayardan yararlanarak “http://www.trakya.edu.tr” adresinde bulunan “Öğrenci” menüsü altındaki “Öğrenci Bilgi Sistemi” ne girebilir veya “http://obs.trakya.edu.tr” internet adresini doğrudan kullanabilirsiniz. Karşınıza “Sisteme Giriş” ekranı gelecektir.
b) Ekranın sol tarafında bulunan “Şifre gerektiren işlemler için lütfen sisteme giriş yapınız” ibaresinin altındaki “Giriş” tuşuna basınız. Açılan pencereye öğrenci no ve şifrenizi yazıp, “Giriş” tuşuna tıklayınız.
c) Sol bölümde yer alan “Kayıtlanma” seçeneğinden “Kayıt Yenileme” işlemini seçiniz.
d) Açılan ekranın üst kısmında “Alabileceğim Dersler”, onun altında ise “Seçtiğim Dersler” yer almaktadır. Eğer geçmiş yıllardan başarısız olduğunuz dersler var ise bu dersler “Seçtiğim Dersler” alanında önceden seçilmiş olarak gelecektir.
e) Yeni dönemde almak istediğiniz dersleri üzerine tıklayarak seçiniz ve “+Seçtiğim Dersleri Ekle” tuşuna basarak tek tek ekleyiniz.
f) Alttan almak zorunda olduğunuz ve yeni seçtiğiniz dersler, “Seçtiğim Dersler” alanında yer almaktadır. Son kontrollerinizi yaptıktan sonra “Seçimlerimi Kaydet” tuşuna basarak ders seçme işlemini sonlandırabilirsiniz.
g) Danışmanınız bu sürece onay verinceye kadar, seçilmiş olan dersler üzerinde değişiklik yapılabilmektedir.
h) Konu ile ilgili sorularınızı biriminizde bulunan öğrenci işleri bürosuna iletebilirsiniz.
ı) Öğrenci katkı payı veya öğrenim ücretini yatırmış olan ara sınıf öğrencilerimizin, dekontlarını 08 Şubat 2018 tarihine kadar birim öğrenci işleri bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir.

NOT: Ders seçimlerinde öğrencilerin öncelikle daha önceki dönemlerden alıp başarısız olduğu dersleri alması gerekmektedir. Başarısız dersleri alan öğrenciler kalan kredileri ile kendi dönemlerinden ders alabilirler. Ders seçimlerinde hata bulunan öğrencilerin Danışmanları ile iletişime geçmeleri rica olunur. Öğrenci Bilgi Sisteminde yer alan " Mesaj" menüsünde yer alan "Mesajlarım" kısmından Danışmanları ile iletişime geçebilirler.
Bölüm Sınıf Danışmanları İçin Tıklayınız.


Öğrencilerin bulundukları dönemde alması gereken dersler ve 2017-2018 öğretim yılında yapılan ders değişiklikleri aşağıdaki  belirtilmiştir.


Türk Dili ve Edebiyatı (Örgün-İkinci Öğretim) Ders Planı


Tarih (Örgün-İkinci Öğretim) Ders Planı  
Tarih (Örgün-İkinci Öğretim) 2017-2018 Öğretim Yılı Ders Planı Değişikliği İntibak Programı

Arkeoloji Bölümü Ders Planı


Sanat Tarihi Bölümü Ders Planı
Sanat Tarihi Bölümü 2017-2018 Öğretim Yılı Ders Planı Değişikliği İntibak Programı


Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Programı Eski Ders Planı / Yeni Ders Planı (2017 Yılında Üniversiteye Kayıt Yaptıranlar İçin)
Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Programı 2017-2018 Öğretim Yılı Ders Planı Değişikliği İntibak Programı

Mütercim Tercümanlık (Almanca)Programı Ders Planı
Mütercim Tercümanlık (Almanca) Programı 2017-2018 Öğretim Yılı Ders Planı Değişikliği İntibak Programı 

Arnavut Dili ve Edebiyatı Programı Ders Planı

Boşnak Dili ve Edebiyatı Programı Ders Planı

Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Programı Ders Planı
 


Bu içerik 29.01.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 6515 kez okundu.