FAKÜLTEMİZ ARKEOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ EFES ANTİK KENTİ KAZILARINDA

Avusturya Arkeoloji Enstitüsü tarafından 1895 yılından beri sürdürülen Efes Kazıları, Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğrencilerini ağırladı.

Efes kazı çalışmalarının bir parçasını oluşturan “Keramik Workshop” projesi kapsamında Trakya Üniversitesinin beş öğrencisi, bir hafta boyunca yoğun bir eğitim aldı. Trakya Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu ve Avusturya Arkeoloji Enstitüsü uzmanlarından Kadriye Güler ile Seramik Uzmanı Dr. Alice Waldner, öğrencilere kazılarda seramik buluntuların belgelenmesi, sınıflandırılması ve değerlendirmesine yönelik bilimsel kurslar verdi. Eğitimin son gününde öğrencilerimiz teorik bilgilerini tamamlamak üzere Efes antik kentini ziyaret ettiler. Eğitim gezisinde öğrencilerimize Kadriye Güler ve Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Efes Kazıları 2. Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fuat Yılmaz rehberlik etti.

Öğrencilerimizin katılım belgelerini, Avusturya Bilimler Akademisi, Arkeoloji Enstitüsü ve Efes kazılarının başkanı Doç. Dr. Sabine Ladstatter adına Trakya Üniversitesi mezunu Kazı Başkan Vekili Filiz Öztürk vererek kendilerine başarılar diledi.

Ek Resimler
Bu içerik 07.09.2022 tarihinde yayınlandı ve toplam 100 kez okundu.